Sygnały analogowe i cyfrowe
W Module 1 przedstawiono metody analizy sygnał w w dziedzinie czasu i częstotliwości, z naciskiem na sygnały czasu dyskretnego. Por wnano narzędzia analizy widmowej, jak Transformata Fouriera w czasie ciągłym i dyskretnym, Dyskretna Transformata Fouriera, Dyskretna Transformata Kosinusoidalna. Przedstawiono zagadnienie filtracji cyfrowej z zastosowaniem Transformaty Zet. Z Modułem 1 powiązane są dwie serie eksperyment w ilustrujące wykład (Pr bkowanie i Transformaty DFT i ...
Transmisja analogowa i cyfrowa
Moduł 2 odnosi się do transmisji analogowej i cyfrowej, z naciskiem na tę drugą. W skr cie om wiono modulacje analogowe AM i FM, gł wna część tekstu obejmuje kody transmisyjne i modulacje cyfrowe. Przedstawiono zagadnienie odbioru optymalnego oraz ograniczenia parametr w transmisyjnych wynikające z twierdzenia Shannona o przepustowości kanału. Z transmisją wiążą się dwa ćwiczenia laboratoryjne (Kody transmisyjne i Modulacje cyfrowe) opisane w Module 4.
Kompresja sygnałów
Moduł 3 obejmuje zagadnienia kodowania i kompresji sygnał w mowy, muzyki oraz obrazu. Om wione są metody kodowania źr dłowego i kompresji: kwantyzacja skalarna i wektorowa, kodowanie predykcyjne, kodowanie transformaty. Z Modułem 3 powiązane są dwie serie eksperyment w ilustrujące wykład (Kwantyzacja wektorowa i Kodowanie transformaty sygnału audio) oraz dwa ćwiczenia laboratoryjne (Kwantyzacja skalarna i Kompresja sygnału mowy).
Ćwiczenia laboratoryjne i symulacje ilustrujące wykład PSwT
Moduł 4 obejmuje szczeg łową dokumentację 5 ćwiczeń laboratoryjnych i 4 serii symulacji ilustrujących wykład. Udostępniono programy symulacyjne, instrukcje wykonywania ćwiczeń i filmy (.mp4) demonstrujące obsługę program w.